Akademia z okazji 100-lecia niepodległości

Uroczyste obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała
w Prywatnym Technikum Zawodowym okolicznościowa akademia przygotowana przez uczniów klasy IIIa.

Następnie nasi Goście, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Sączu pod opieką artystyczną pani Prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych “Jesteśmy” – Elżbiety Gruca, zaprezentowali się w układzie tanecznym z flagą.

O godzinie 11.11 w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewano 4-zwrotkowy hymn narodowy i tym samym szkoła wzięła  udział w biciu  ” Rekordu  dla Niepodległej”.

Kolejnym punktem obchodów było Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego w szkole. Do odczytania fragmentów powieści zaproszono dyrektora szkoły p. Józefa Dąbrowskiego, nauczycieli języka polskiego p .Anetę Czaja i p. Władysławę Ruchałowską oraz księdza Łukasza Bochenka.

Na zakończenie uroczystości cała społeczność szkolna wzięła udział w II szkolnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.