Uczniowie PTZ w Nowym Sączu w Walentynki z wizytą w Ratuszu…

14 lutego w Walentynki nasi uczniowie w szkole jak i poza nią, rozdawali róże z bibuły, baloniki i piernikowe serca. Akcja była związana z jednoczesnym zbieraniem pieniędzy na leczenie Madzi Pawlik z Moszczenicy, która jest ciężko chora. Ma nie tylko wadę serca. Cierpi też na rozszczep kręgosłupa.  Konieczna jest operacja, a jej rodzice są w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Uczniowie odwiedzili Sądeczanina, Wydział Edukacji w Nowym Sączu jak i samego Prezydenta Nowego Sącza.

Artykuł ze strony: www.nowysacz.pl/wydarzenia/20496

“Z okazji Dnia świętego Walentego, które przypada 14 lutego, uczniowie Prywatnego Technikum Zawodowego w Nowym Sączu odwiedzili Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowała happening, podczas którego rozdawała kolorowe baloniki oraz kwiatki z bibuły.

– W szkole działa ponad trzydziestoosobowa grupa wolontariuszy – mówi opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu przy Prywatnym Technikum Zawodowym Joanna Oczkowicz. – Z okazji Dnia świętego Walentego odwiedzamy różne instytucje, rozmawiamy z ludźmi spotykanymi na ulicy, a przy okazji zbieramy pieniądze na rehabilitację Madzi, która jest podopieczną Fundacji Będzie Dobrze.
Uczniowie z Prywatnego Technikum Zawodowego w Nowym Sączu już po raz drugi odwiedzili prezydenta Ludomira Handzla. Pierwszy raz zrobili to w grudniu ubiegłego roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.
Szkolne Koło Wolontariatu przy Prywatnym Technikum Zawodowym przez cały rok prowadzi różnego rodzaju akcje na terenie szkoły i poza nią. Między innymi przygotowuje paczki mikołajkowe dla Specjalnego Ośrodka Wychowawczo-Opiekuńczego Sióstr Felicjanek w Nowym Sączu. Prowadzą też przedświąteczne zbiórki żywności, zbierają pieniądze dla potrzebujących pomocy.”