Artykuł w Sądeczaninie o PTZ

Ósmoklasisto! Kończysz szkołę podstawową? Zastanawiasz się, co dalej?

Prywatne Technikum Zawodowe w Nowym Sączu to szkoła prywatna oraz bezpłatna. Mamy dogodną lokalizację w centrum Nowego Sącza, budynek przy przy ul. Kochanowskiego 3. Zapewniamy dobrą atmosferę i naukę w systemie jednozmianowym. Wszyscy uczniowie szkoły, w trakcie nauki, mogą zrobić kurs prawo jazdy kat. B, pokrywając jedynie 50 proc. kosztów.Twoja przyszłość zaczyna się u nas! 33-300 Nowy Sącz, ul. Kochanowskiego 3 tel. 18 4418418, www.ptz.edu.pl, sekretariat@ptz.edu.pl
Prywatne Technikum Zawodowe w Nowym Sączu

Kształcimy w następujących zawodach:TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH – jeżeli chcesz nauczyć tworzyć modne fryzury, jesteś kreatywny i pomysłowy, chcesz poznać tajniki wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, strzyżenia włosów, profesjonalnej stylizacji fryzur,   wykonywania zabiegów koloryzacji włosów, to u nas otrzymasz nie tylko teorię, ale też solidną praktykę. Zajęcia praktyczne w naszej szkolnej pracowni fryzjerskiej prowadza nauczyciele specjaliści – mistrzowie w swoim zawodzie. Na tym kierunku możesz uzyskać dodatkowe  umiejętności uczestnicząc w kursach barberskim czy kosmetycznym.

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH – jeżeli marzysz, aby zostać szefem kuchni, managerem zakładu gastronomicznego, doradcą w zakresie prawidłowego żywienia czy też właścicielem własnego baru, czy restauracji, to z pewnością odnajdziesz sie w tym zawodzie. Zajęcia praktyczne w naszej szkole odbywają się w małych grupach w pracowni gastronomicznej, wyposażonej w profesjonalny sprzęt gastronomiczny oraz w pracowni obsługi konsumenta.

Uatrakcyjnieniem zajęć są wycieczki zawodowe do restauracji, zakładów gastronomicznych, wyjazdy na targi branżowe, pokazy szefów kuchni, coroczne konkursy szkolne.  Dla naszych uczniów organizujemy kursy umożliwiające uzyskanie dodatkowych kwalifikacji: barmański, baristy, carvingu, dekoracji ciast i tortów.

TECHNIK HANDLOWIEC – jeżeli chcesz poznać kulisy zawodu handlowca, jesteś komunikatywny, masz w sobie żyłkę “kupca”, myślisz o założeniu własnej firmy handlowej, sprzedaży przez internet, to na pewno odnajdziesz się w tym zawodzie. U nas zdobędziesz umiejętności obsługi kasy fiskalnej, prowadzenia działań reklamowych i marketingowych, zarządzania działalnością handlową przedsiębiorstwa. Dodatkowo możesz uzyskać uprawnienia operatorów wózków jezdniowych – widłowych.

TECHNIK GEODETA – jeżeli lubisz pracę w terenie, interesujesz się nowymi technologiami, chciałbyś w przyszłości wytyczać obiekty inżynierskie takie jak budynki, drogi, mosty), mierzyć i dzielić działki – to jest to zawód dla Ciebie. Nasi uczniowie pomiarów geodezyjnych uczą się w terenie na nowoczesnym sprzęcie geodezyjnym. Najczęściej można ich spotkać na Bulwarach Narwiku lub przy sądeckim zamku. Dodatkowo w naszej szkole podniesiesz swoje kwalifikacje na kursie operatora dronów.

TECHNIK INFORMATYK – w tej profesji możesz realizować swoje pasje – szczególnie, jeśli zawsze interesowały Cię komputery i informatyka oraz cyberbezpieczeństwo.
U nas nauczysz się naprawiać urządzenia  techniki komputerowej, tworzyć strony i aplikacje internetowe czy też administrować systemami operacyjnymi. Zajęcia odbywają sie w małych grupach we własnych pracowniach.

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH – to zawód dla uczniów  interesujących sie motoryzacją, mechaniką i naprawą samochodów. Zajęcia praktyczne prowadzone są we własnych warsztatach szkolnych przy ul. Wyspiańskiego 28. W trakcie nauki uczniowie mogą uzyskać prawo jazdy kat. B, całkowicie za darmo!

Poza nauką: działamy charytatywnie – wolontariat

Kształtujemy postawy patriotyczne

Bierzemy udział w konkursach