fbpx

Szkoła kształci w kierunkach:

Technik Geodeta to kierunek, przeznaczony dla młodzieży pragnącej zdobyć atrakcyjny zawód. Na polskim jak i europejskim rynku pracy brakuje geodetów, a skomplikowane rozliczenia dotacji dla rolników, nowe inwestycje budowlane i drogowe wymagają różnego rodzaju pomiarów geodezyjnych. Z tego powodu wciąż rośnie zapotrzebowanie na geodetów. Młodzież poznaje tajniki geodezji z wykorzystaniem tradycyjnego (optycznego) jak i cyfrowego sprzętu pomiarowego oraz kartografii w oparciu o technologie informatyczne. Uczniowie odbywają obowiązkowe ćwiczenia w terenie wykonując pomiary geodezyjne.

Technik Handlowiec to najbardziej poszukiwany zawód na rynku pracy. Najwięcej ogłoszeń o pracę jest właśnie w tym zawodzie. Po ukończeniu szkoły i zdobyciu zawodu technik handlowiec można pracować jako sprzedawca w sklepie detalicznym, hurtowni, jako przedstawiciel handlowy, a także w dziale marketingu, w dziale sprzedaży telefonicznej, czy internetowej. W trakcie nauki młodzież poznaje techniki sprzedaży, podstawy marketingu, reklamy, zasady rachunkowości handlowej. Nabywa również umiejętności obsługi kasy fiskalnej. Może zdobyć umiejętność i uprawnienia obsługi wózka widłowego i prawo jazdy kat. B Kierunek ten daje dobre podstawy do dalszej nauki na studiach o kierunkach ekonomicznych takich jak: zarządzanie i marketing, handel zagraniczny. 

 Technik Usług Fryzjerskich to kierunek dla tych, którzy chcą poznać tajniki fryzjerstwa: stylistyki, wizażu, pielęgnacji włosów i skóry, strzyżenia damskiego i męskiego, technik koloryzacji włosów itp. Szkoła zapewnia szkolenie praktyczne we własnej w pełni wyposażonej pracowni fryzjerskiej zlokalizowanej na terenie budynku szkoły. Poza zajęciami w pracowni uczniowie poznają zasady higieny, specyfikę materiałów fryzjerskich, technologie fryzjerskie, stylizacje i podstawy działalności usługowej. W trakcie nauki nasze fryzjerki i fryzjerzy mogą dodatkowo skorzystać z kursu kosmetycznego: makijażu lub manicure.

  Technik żywienia i usług gastronomicznych to kierunek dla tych, którzy lubią nie tyle jeść, co gotować. Branża gastronomiczna wciąż się rozwija i brakuje w niej fachowców. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w zakładach żywienia zbiorowego, stołówkach, restauracjach itp. Szkoła posiada własną pracownię gastronomiczną wyposażoną w  wysokiej klasy sprzęty gastronomiczne, gdzie młodzież uczy się praktycznej nauki zawodu, oraz wykorzystuje wiedzę zdobytą na przedmiotach teoretycznych. Uczniowie posiadają własne stanowiska pracy, a potrawy przygotowywane w ramach zajęć spożywają w ramach degustacji. W trakcie nauki mogą dodatkowo skorzystać z różnych dodatkowych kursów: kelner-barman, cukiernik, carving itp.

  • Nauka w naszej szkole jest jednozmianowa i trwa 5 lat.
  • Kończy się egzaminem zawodowym oraz maturą.
  • Uczeń uzyskuje wykształcenie średnie i tytuł technika.
  • Języki obce:  angielski (kontynuacja), niemiecki (od podstaw).
  • Czesne: 0,00 zł – nauka – bezpłatna !!!