fbpx

PTZ w Nowym Sączu

Prywatne Technikum Zawodowe w Nowym Sączu powstało na bazie Prywatnej Szkoły Średniej i Policealnej, która została założona w 1992 roku przez dwóch nauczycieli Zespołu Szkół Samochodowych – pana mgr inż. Janusza Gumularza i Andrzeja Oćwieję. Pierwszą siedzibą szkoły były dawne budynki LOKu przy ul. Tarnowskiej. Szkoła zaczęła się rozwijać i w 1998 roku została przeniesiona do obecnego budynku przy ul. Kochanowskiego 3 (patrz zdjęcie obok).
Od 1 września 2007 roku związku z reorganizacją zostało powołane Prywatne Techniku Zawodowe w Nowym Sączu prowadzone przez mgr inż. Janusza Gumularza. Szkoła kształci młodzież w różnych zawodach, na które jest obecnie zapotrzebowanie na rynku pracy. Swoją ofertę dostosowywuje do potrzeb rynku.

 

Obecnie szkoła kształci w następujących kierunkach:

– Technik Informatyk

– Technik Geodeta

– Technik Ekonomista

– Technik Handlowiec

– Technik Mechanik

– Technik Pojazdów Samochodowych

– Technik Usług Fryzjerskich

– Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

– Kelner

 

Zaletami szkoły są: położenie w centrum Nowego Sącza, doświadczona i wykwalifikowana kadra, nauka na jedną zmianę oraz to, że szkoła posiada własne pracownie i warsztaty szkolne, gdzie są prowadzone szkolenia praktyczne. Dodatkowo dla młodzieży mamy bogatą ofertę kursową – podnoszącą kwalifikacje zawodowe uczniów.

Dyrektorem Szkoły jest mgr Józef Dąbrowski a jego zastępcą mgr inż. Jan Pajor.
Szkoły dzienne dla młodzieży są bezpłatne.

654
Absolwentów
60
Nauczycieli
23
Kursów