fbpx

Technik usług fryzjerskich

W skrócie:

  • Nauka w naszej szkole jest jednozmianowa i trwa 5 lat.
  • Kończy się egzaminem zawodowym oraz maturą.
  • Uczeń uzyskuje wykształcenie średnie i tytuł technika usług fryzjerskich.
  • Przedmiot rozszerzony: biologia
  • Języki obce:  angielski (kontynuacja), niemiecki (od podstaw).
  • Czesne: 0,00 zł – nauka – bezpłatna !!!
Więcej:
Jeżeli fryzjerstwo jest Twoją pasją, interesujesz się wizażem, modą i najnowszymi trendami stylizacji włosów – to właśnie zawód dla Ciebie.
Technik usług fryzjerskich to kierunek, który umożliwia zdobycie wiedzy z zakresu fryzjerstwa.
Ważne w tym zawodzie jest nabycie wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności, w celu wykonywania zabiegów fryzjerskich aż po kreowanie wizerunku klienta. Umiejętność łączenia oczekiwań klienta z estetyką i wizją wyglądu to zadanie osoby będącej technikiem usług fryzjerskich.
Zawód ten pozwala na prowadzenie kompleksowych usług doradztwa w dziedzinie stylizacji, strzyżeń i pielęgnacji włosów. Podczas cyklu nauczania każdy z uczniów odbywa zajęcia praktyczne w pracowni szkolnej,  umożliwiające zdobycie podstawowych umiejętności fryzjerskich.
Poza zajęciami w pracowni uczniowie poznają wiedzę teoretyczną z zakresu budowy włosów, tajniki higieny włosów i skóry głowy oraz dermatologii, trychologii. Poznają również skład i działanie preparatów koloryzujących, ondulujących i pielęgnujących zarówno włosy jak i skórę głowy.
NAUKA W NASZEJ SZKOLE UMOŻLIWIA:
  •   zdobycie tytułu: TECHNIKA USŁUG FRYZJERSKICH
  •   uzyskanie świadectw potwierdzających kwalifikacje:
FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich (wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, strzyżenie włosów, formowanie i ondulowanie fryzur, zmiana koloru włosów)
FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur
   (wykonywanie projektów fryzur stylizacja fryzur z wykorzystaniem technik wizualizacji)
  •   zdobycie MATURY 
Absolwenci tego kierunku mają możliwość zatrudnienia w salonach  i studiach fryzjerskich lub prowadzenia własnej działalności gospodarczej a zdobywając wiedzę w technikum i zdając egzamin maturalny mogą kontynuować naukę na studiach wyższych lub kursach doskonalających.
Przedmiot rozszerzony: biologia
Nauczane języki obce: angielski kontynuacja, niemiecki od podstaw.
W klasie III i IV miesięczne praktyki w salonach fryzjerskich.
Na tym kierunku oprócz nauczanych przedmiotów zawodowych można uzyskać dodatkowe umiejętności poprzez uczestnictwo w ponadprogramowych kursach takich jak: koloryzacja i strzyżenie włosów, barberstwo, stylizacja paznokci, przedłużanie i zagęszczanie rzęs, makijaże.

Inne nasze kierunki

Inne nasze kierunki